Kwiaty na każda okazję

Bukiety z ciętych kwiatów sprawdzają się przy różnego typu okazjach, świętach i uroczystościach. Są doskonałym podarunkiem na imieniny, urodziny, Dzień Matki czy walentynki. Stylowe bukiety towarzyszą nam przy wielu oficjalnych okazjach, jak uroczysta gala czy zakończenie roku akademickiego. Warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami na temat kwiatowego savoir vivre, by nie popełnić kardynalnych błędów.

 

Po pierwsze: ilość kwiatów w bukiecie.

Ofiarowując bukiet w rozmiarze XXL lub kompozycję kwiatową w torebce nie musimy sugerować się liczbą kwiatów oraz tym, czy ich liczba jest parzysta. W przypadku, gdy na pierwszy rzut oka widzimy, ile kwiatów znajduje się w bukiecie należy zwrócić uwagę, by ich liczba była parzysta. Bukiet, w skład którego wchodzi parzysta liczba kwiatów wręczamy na rozmaite okazje, od chrztu przez zaręczyny aż po zakończenie roku szkolnego. Wyjątkiem od tej reguły jest bukiet lub wiązanka pogrzebowa, w jej przypadku zawsze wybieramy parzystą liczbę kwiatów.

 

Po drugie: czy zwracać uwagę na symbolikę kwiatów?

Niekoniecznie, wszystko zależy od okoliczności. Jeśli dajemy je koleżance lub komuś z rodziny i wiemy, że uwielbia konkretny rodzaj kwiatu, w konkretnym kolorze, nie rezygnujmy z tego wyboru. Przy spotkaniach formalnych i biznesowych lepiej nie ryzykować i zdecydować się na zawsze modną klasykę.

 

Po trzecie: pora roku a wybór kwiatów do bukietu.

Najlepszym wyborem będzie zakup kwiatów najpiękniejszych w danym momencie roku. Warto zapytać florysty, które będą najlepsze. Część z kwiatów wygląda najlepiej, gdy lato jest w pełni, inne pokazują światu swoje piękno podczas zimy. Nie upierajmy się przy jednym gatunku kwiatu, chyba że jest to róża, której pełne piękno możemy podziwiać przez cały rok. Temat rozwiniemy w kolejnym poście naszym blogu.

 


Znając te informacje łatwiej i przyjemniej będzie Ci dobierać kwiaty do okazji i charakteru obdarowanego. W razie potrzeby zawsze możesz liczyć na pomoc i radę naszych florystów.