Wianki z kwiatów albo nic

Wianki na  I Komunię Świętą

Wianki czy inne ozdoby na głowę to aktualnie najbardziej interesujący temat dla wielu mam i ich córek.  Dziewczynki czują, że to moment jeden z ważniejszych w ich życiu i chcą wyglądać wyjątkowo. Mamy myślą podobnie, jednak czasami zbyt ekonomicznie, powstaje mętlik w głowie i problem z podjęciem decyzji.

Tymczasem należy pamiętać, że wspomniana I Komunia Święta jest tak specjalnym dniem, że warto zadbać o każdy szczegół. Przyozdobienie głowy w wianek bądź inną dekorację kwiatową dodaje całej uroczystości szyku. Świeże kwiaty są prawdziwą ozdobą, są naturalne, kruche, delikatne czyli dokładnie takie jak młoda osóbka, która w nich wystąpi. Powiecie, że są nietrwałe i macie rację ale przecież wystarczy , że przetrwają całą uroczystość. Misterne fryzury, poczęstunek czy fotograf – to wszystko też rezerwujecie na ten jeden dzień. I prawidłowo, bo to właśnie dzień I Komunii jest najważniejszy ,najbardziej zapada w pamięć dziecku i jego gościom, budzi emocje i zostawia wspomnienia. Zatem spraw, żeby były to najpiękniejsze wspomnienia.

 

Wianki komunijne kwiaciarnia Dąbrowa Górnicza

 

Żeby jeszcze prościej było zrozumieć słuszność wyboru żywych kwiatów do wianka, przedstawię tego plusy i minusy.

PLUSY

  • żywe kwiaty uczą wrażliwości na piękno natury
  • taka dekoracja jest niecodzienna i dziecko nie będzie wyglądać jak może w trochę zdobniejszej niż na co dzień spince czy opasce
  • takie wianek jest dobierany pod gust dziewczynki, jej ulubiony kolor, po prostu jest jedyny i wyjątkowy jak ten dzień
  • budzi emocje, a emocje pozostawiają najtrwalsze wspomnienia
  • pięknie prezentuje się na zdjęciach jeśli jest odpowiednio dopasowany do urody oraz fryzury
  • jest ekologiczny.

MINUSY

  • nie znalazłam 😉

Wobec powyższego wybór nie powinien stanowić już żadnego problemu. Wystarczy udać się do swojej ulubionej florystki a tam już na pewno uzyskacie odpowiednio fachową pomoc i z zadowoleniem przystąpicie do świętowania.

 

Wianki komunijne kwiaciarnia Dąbrowa Górnicza

Wianki komunijne kwiaciarnia Dąbrowa Górnicza

Wianki komunijne kwiaciarnia Dąbrowa Górnicza

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona