Wianki z kwiatów albo nic

Wianki na  I Komunię Świętą

Wianki czy inne ozdoby na głowę to aktualnie najbardziej interesujący temat dla wielu mam i ich córek.  Dziewczynki czują, że to moment jeden z ważniejszych w ich życiu i chcą wyglądać wyjątkowo. Mamy myślą podobnie, jednak czasami zbyt ekonomicznie, powstaje mętlik w głowie i problem z podjęciem decyzji.

Tymczasem należy pamiętać, że wspomniana I Komunia Święta jest tak specjalnym dniem, że warto zadbać o każdy szczegół. Przyozdobienie głowy w wianek bądź inną dekorację kwiatową dodaje całej uroczystości szyku. Świeże kwiaty są prawdziwą ozdobą, są naturalne, kruche, delikatne czyli dokładnie takie jak młoda osóbka, która w nich wystąpi. Powiecie, że są nietrwałe i macie rację ale przecież wystarczy , że przetrwają całą uroczystość. Misterne fryzury, poczęstunek czy fotograf – to wszystko też rezerwujecie na ten jeden dzień. I prawidłowo, bo to właśnie dzień I Komunii jest najważniejszy ,najbardziej zapada w pamięć dziecku i jego gościom, budzi emocje i zostawia wspomnienia. Zatem spraw, żeby były to najpiękniejsze wspomnienia.

 

Wianki komunijne kwiaciarnia Dąbrowa Górnicza

 

Żeby jeszcze prościej było zrozumieć słuszność wyboru żywych kwiatów do wianka, przedstawię tego plusy i minusy.

PLUSY

  • żywe kwiaty uczą wrażliwości na piękno natury
  • taka dekoracja jest niecodzienna i dziecko nie będzie wyglądać jak może w trochę zdobniejszej niż na co dzień spince czy opasce
  • takie wianek jest dobierany pod gust dziewczynki, jej ulubiony kolor, po prostu jest jedyny i wyjątkowy jak ten dzień
  • budzi emocje, a emocje pozostawiają najtrwalsze wspomnienia
  • pięknie prezentuje się na zdjęciach jeśli jest odpowiednio dopasowany do urody oraz fryzury
  • jest ekologiczny.

MINUSY

  • nie znalazłam 😉

Wobec powyższego wybór nie powinien stanowić już żadnego problemu. Wystarczy udać się do swojej ulubionej florystki a tam już na pewno uzyskacie odpowiednio fachową pomoc i z zadowoleniem przystąpicie do świętowania.

 

Wianki komunijne kwiaciarnia Dąbrowa Górnicza

Wianki komunijne kwiaciarnia Dąbrowa Górnicza

Wianki komunijne kwiaciarnia Dąbrowa Górnicza

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Strona